Letní pohoda na chalupě i ve městě

720

Vybavíte si ty chvíle, když se po ránu probudíte na chalupě? Otevřete okno a slyšíte zpěv ptáků, vzduch voní a vy se cítíte plní energie. Nebo máte s létem na venkově spojené vzpomínky z dětství, kdy jste jezdili na prázdniny k babičce?

Jestli většinu roku trávíte ve městě, určitě ve vás tyhle myšlenky vyvolají touhu vybrat si dovolenou a na chvíli utéct někam do idylické krajiny plné květin, kde při procházkách načerpáte novou energii. Většina z nás si ale něco takového nemůže dopřát ze dne na den. Co kdybyste tedy přenesli trochu venkovské atmosféry do svého domova?

Vsaďte na inspiraci z přírody

Jestli bydlíte někde v centru města, nebo třeba na sídlišti, asi se ráno rozkvetlou loukou nepokocháte. Ale kousek přírody můžete mít i doma.

Květinové tapety a válečkové vzory na zeď nechte zámeckým interiérům a zaměřte se spíš na doplňky. Milujete dekorační polštáře? V tom případě stačí pořídit nové povlaky a atmosféra v obývacím pokoji bude hned jiná. Trendy jsou teď i misky různých velikostí ze dřeva nebo z bambusu, dřevěné podtácky a vázy plné květin, nejlépe těch lučních.

Probuďte se mezi květinami

Pohodovou a romantickou náladu přineste i do ložnice. V té totiž trávíme skoro třetinu dne a to, v jakém prostředí usínáme a probouzíme se, má velký vliv na naši náladu.

Základem je samozřejmě kvalitní postel vybavená dobrou matrací. Pak už stačí vybrat jen povlečení podle vašeho vkusu.

Nejoblíbenějším materiálem pro ložní prádlo je bavlna, která je prodyšná a velmi jednoduchá na údržbu. Navíc na ní perfektně drží potisky. A jaký si vybrat, abyste se v ložnici cítili jako na letní dovolené? K letní pohodě určitě patří styl Provence, povlečení s motivy růži, levandulí a lučních květin. Ještě takové nemáte? Inspirujte se v nabídce povlečení e-shopu jihočeské firmy Kvalitex.

Sdílejte