Máte malou koupelnu? Chytře zvolené doplňky ji opticky zvětší

Ne každý máme to štěstí, že můžeme bydlet ve velkém bytě, nebo dokonce v rodinném domě se štědře koncipovanou velkou koupelnou. Spíše naopak. Většina nových domů má koupelny o to menší, že vany v nich nahrazují prostorově úspornější sprchové kouty. I tak ale v řadě koupelen není k hnutí, zejména když je dovybavíme pračkou se sušičkou, košem na špinavé prádlo a dalšími doplňky.

Prostorově úsporné doplňky

Abyste se v koupelně cítili pohodlněji, je potřeba zamyslet se nad tím, co v ní musí a nemusí být. Klasické topení skvěle nahradí moderní koupelnové topné těleso. Ve srovnání se svým předchůdcem zabere jen pár centimetrů do hloubky, a navíc na něm můžete skvěle sušit ručníky. Ušetříte tak i prostor, který jinak zabírají háčky nebo věšáky.

Najdou se i koupelny, pro něž nejsou z různých důvodů topná tělesa tím nejlepším řešením. Také klasické topení do koupelny může šetřit prostor, možná však budete potřebovat, aby mělo netradiční rozměry. Nebo můžete topení zabudovat do podlahy. Pak vám sice nepomůže se sušením ručníků, ale o mrazivých zimních ránech si budete gratulovat.

S přenosnými doplňky to nepřehánějte

Také v koupelně platí, že sady dvou a více produktů v jednom spoří místo, a často i peněženku. V tomhle ohledu se osvědčila zejména skříňka s umyvadlem, která, pokud je správně navržená, poskytuje maximální množství úložného prostoru v poměru k podlahové ploše, kterou zabírá.

V malých koupelnách obecně platí, že co v nich není naprosto nezbytné, mělo by jít pryč. Nejen z prostorového důvodu, koupelna není vzhledem k vysoké vlhkosti i teplotě ke skladování řady věcí, například léků, parfémů nebo líčidel, vhodná. Je však jasné, že nějaké doplňky do koupelny, jako jsou poličky či dávkovač na mýdlo, mít musíte. Volte raději ty, které zabírají více místa vertikálně a méně horizontálně.