Dětské nástěnné hodiny do každého pokoje

Nástěnné hodiny v dětské pokoji mohou plnit hned několik funkcí najednou. Nejen, že si malé děti mohou vytvořit nějakou základní představu o čase, ale také budou určitě hodiny plnit dekorační funkci. Vězte, že význam času je pro děti opravdu velmi důležitý. Postupně se totiž děti musí naučit plánovat a řídit svůj čas.

Vybrat nechte své děti

Nástěnné hodiny do dětského pokoje by si měly děti vybrat ideálně samy, pokud jsou již na to dostatečně velké. Na výběr je totiž mnoho barev a provedení. A každé dítko dává přednost něčemu jinému. Dívky si pravděpodobně vyberou hodiny v odstínech růžové, chlapci dají přednost modré. Mají být hodiny kulaté a mít barevná čísla nebo nesmí chybět ani obrázek?

Můžete vybírat také hodiny s různými motivy. Je libo hodiny pro malého fotbalistu nebo milovnici králíčků? K dostání jsou dokonce hodiny, které je třeba dotvořit. Děti si je mohou vymalovat podle svého vkusu a vy jim pak pomůžete hodiny sestavit.  V nabídce hodin do dětského pokoje nechybí ani tradiční kukačkové hodiny. Jsou veselé a hravé a vaše děti si je pravděpodobně velmi rychle zamilují.

Na výběr je opravdu velké množství různých hodin, které jsou hned skladem. S výběrem nástěnných hodin do dětského pokoje budou spokojeni děti i dospělí.

Jak vybrat hodiny pro děti

Pokud vybíráte první hodiny pro své ratolesti, myslete na to, že by měly být opravdu velmi přehledné. Čísla na ciferníku by měla být dostatečně velká a čitelná. A ideální je, aby byly na hodinách vyznačené také minuty. Jedině tak se malé děti naučí číst přesný čas. Pokud je ciferník s obrázkem, měl by být nerušivý a spíše doplňkový.

Pro větší děti samozřejmě můžete vybrat i designové hodiny, které nemají vyznačené minuty. Starší děti se již pravděpodobně budou lépe orientovat v čase a hodiny pro ně budou spíše designovým doplňkem. Přesný čas si mohou ověřit na náramkových hodinkách, případně například na mobilním telefonu. Hodiny patří i do pokojů teenagerů. Ti si však již pravděpodobně vyberou spíše mezi klasickými modely nástěnných hodin.

Kam hodiny v dětském pokoji umístit?

Vždy samozřejmě záleží na tom, kde má dítko postel a kde stůl. Hodiny je totiž vhodné umístit tak, aby na ně bylo vidět z obou těchto míst. Dítě by totiž mělo mít přehled, kolik je hodin pokud píše úkoly nebo se učí a stejně tak by mělo vědět, jak dlouho může ležet, než půjde do školy. Pokud má váš malý poklad k dispozici ještě klasický budík, pak postačí, pokud na nástěnné hodiny uvidí právě od psacího stolu, případně z místa, kde si hraje a tráví tam nejvíce času. Co se týká výšky, vždy je umisťujte nad hranici očí.