Bydlení a podnikání v Praze na dobré adrese

776

Praha se neustále rozrůstá a renovuje renovuje. V dnešním článku si představíme několik nových budov, které jsou určeny buďto k bydlení nebo k podnikání. K tomuto tématu mě přivedlo hledání nového bytu v hlavním městě, ze kterého bych udělal svůj příjemný domov. Třeba tím někomu z vás dám inspiraci k tomu, kde se v budoucnu usadit. Mě osobně se všechny lokality, které vám představím, opravdu velmi líbí a možná se v budoucnu do některé z nich přestěhuji.

Ovšem nejprve bych zmínil nějaké komerční prostory Praha, které zvažuji jako možnou cestu k dalším zákazníkům, než které mám doposud. Rád bych rozšířil své internetové podnikání o prodej zboží v klasické kamenné prodejně. Společnost Finep se věnuje projektu „Harfa Park“, kde vzniká i velké množství komerčních prostor. Některé z nich jsou stále volné. Mají přes osmdesát metrů čtverečních a velký potenciál k tomu, stát se díky své poloze oblíbenými mezi lidmi.

S otevřením obchodu v Praze je ovšem také spojeno to, že bych se musel do této lokality sám přestěhovat. Nevěřím totiž tomu, že hned z počátku by takovýto obchod dokázal uživit i nějakého prodavače. To se dá očekávat až po úspěšném zavedení, což zahrnuje několik měsíců práce. Ovšem bydlení by se dalo snadno vyřešit díky tomu, že Finep staví nové bydlení v Praze v nedalekém Proseku. Také ceny jsou vzhledem k lokalitě přijatelné.

Například za vyhovující byt 3+kk chtějí pouze nějaké čtyři miliony korun. Tato částky by se dala poměrně snadno financovat z hypotéky, na jejíž schválení mám poměrně velkou šanci. Pokud by vše dopadlo tak, jak má, byl bych velmi rád. Bydlet na Praze 9 by se mi líbilo, protože je to v dostatečné blízkosti centra a v okolí je veškerá občanská vybavenost, což se o jiných lokalitách občas říci nedá. Kromě Proseku zvažuji ještě nové byty v Hostivaři. Ovšem pro co se nakonec rozhodnu ještě sám vůbec nevím. Jakmile bude něco jistého, jistě se s vámi o to rád podělím prostřednictvím nějakého článku.