Rychlé a spolehlivé zastřešení? Textilní haly!

Potřebujete co nejrychleji postavit budovu, která bude sloužit jako sklad, stáj, hangár či sportovní hala? Zapomeňte na zděné domy či dřevostavby, nejlepší službu v tomto ohledu poskytnou textilní haly.

Lidé jsou k textilním halám zbytečně skeptičtí. Představují si je jako lehké konstrukce potažené látkou. Kdo však někdy nějakou viděl na vlastní oči, ví, že se jedná o zcela plnohodnotné budovy. Konstrukce jsou velmi pevné a opláštění vydrží i nejhorší rozmary počasí.

Textilní hala je dokonalá

Konstrukci tvoří rámy z ocelových trubek pospojované podélnými ztužidly. Všechny části jsou k sobě pevně připojeny, přesto se dají v budoucnu rozložit. Není tedy problém za pár let halu posunout jinam nebo změnit její velikost.

Opláštění textilní haly je zhotoveno z technické textilie (PES tkaniny), která je zařazena do kategorie těžko hořlavých stavebních materiálů. Její minimální životnost je 10 let. Po celou tu dobu si zachovává svou původní barvu a pevně drží. Jen jednou za dva roky je dobré ji utáhnout, aby byla stále pevně vypnutá. A kdyby se náhodou protrhla, je možné ji opravit svárem.

Na co všechno se používá?

To byste se divili. Textilní hala se dá přizpůsobit podle účelu, proto může sloužit jako hangár, garáž, sklad, sportovní hala či jízdárna. Není problém ji vybavit topením, tribunami nebo osvětlením. Vždy záleží na konkrétních požadavcích, podle nichž se řídí rovněž vzhled haly zvenku – barva konstrukce a opláštění.

Textilní haly využívají například společnosti Geosan Ostrava, Thimm Service v Chotětově, Integry Automotive na Slovensku či Vlamax Bystřice. Hangár pro vojenský vrtulník si od firmy POLAK CZ nechala postavit i Armáda ČR.

Jaké jsou hlavní výhody hal?

Ještě vás to stále nepřesvědčilo, že je textilní hala vhodným řešením pro vás? Tak si přečtěte hlavní výhody:

  • za určitých podmínek není potřeba stavební povolení,
  • hala se dá kdykoliv přemístit či rozšířit,
  • nejsou potřeba základy,
  • na plachtu je možné nechat vytisknout třeba firemní logo,
  • ušetříte,
  • výroba a stavba jsou opravdu expresní.

Tak na co ještě čekáte? Vyplňte poptávkový formulář firmy POLAK CZ a nechte si odhadnout cenu své haly na míru.