Čištění fasád a sanace zdiva pomocí tryskání – pískování

1173

Potřebujete odstranit nečistoty z fasády? Provádíte rekonstrukci nemovitosti a chcete co nejlépe odstranit zbývající nátěry či nedržící části omítek případně betonů? Můžeme vám doporučit čištění či sanaci zdiva a podlah pomocí tryskání – pískování. O jakou konkrétní techniku se jedná a jaké se k tomuto způsobu odstraňování hrubých nečistot, maleb či zvětralých částí omítek používá vybavení? Tak právě na toto téma zaměříme náš dnešní článek.

 

Co za činnost je tryskání / pískování?

Pokud se bavíme o tryskání povrchů staveb, kovů a fasád, tak máme na mysli čištění či odstraňování špatně držících částí pomocí písku a vody. Tato směs, která je většinou připravena v poměru 80:20 (písek : voda), je tryskána na zvolený povrch pomocí vysokého tlaku vzduchu. Tento způsob čištění povrchů provádí například pražská společnost AXIOM REAL, která k tomuto účelu využívá velmi kvalitní systémy TORBO německé výroby.

Systém pro tryskání TORBO

V případě tryskání – pískování povrchů pomocí systému TORBO je využíváno výše zmíněného poměru vody a písku. Čistící hrubý materiál se tedy nerozlétává po celém objektu a prašnost je tak pouze 5% oproti často využívanému suchému tryskání. Se systémem TORBO lze pracovat ve venkovních i vnitřních prostorách. Pomocí speciálních nástavců lze vcelku úspěšně odstraňovat staré nátěry, grafity, mech a mnoho dalších velmi odolných nečistot, které hyzdí povrch stavby případně snižují životnost materiálů.

Praktická ukázka tryskání:

 

Sanace zdiva pomocí systému TORBO

Už výše byla zmíněna sanace zdiva pomocí tryskání. U starších nemovitostí bývá problémem zvětralá omítka, odmrzlý povrch betonu a podobně. Před opravou takto poškozených stěn a podlah je nutné veškerý odpadávající materiál dobře odstranit a zbavit povrchy prachu. Mokré tryskání slouží tedy i k tomuto účelu a na ošetřené povrchy lze téměř okamžitě nanášet maltu, lepidlo či nový beton. Pro více informací o dalších způsobech využití tryskání můžete navštívit internetové stránky www.tryskani-piskovani-ars.cz .

 

Sdílejte