Dřevěná podlaha

851

Pouštíte-li se do rekonstrukce domu či bytu a zvažujete novou podlahu nebo si podlaha o výměnu sama říká, jedním z nejlepších řešení je podlaha dřevěná. Dřevěná podlaha nejen dobře vypadá a přináší do místnosti originalitu, ale jejím největším přínosem pro domácnost jsou její tepelně izolační vlastnosti. Dřevo zkrátka nepustí zimu dovnitř a teplo ven.

Navíc je dřevěná podlaha antistatická a antialergická a můžeme ji tudíž použít do jakéhokoli pokoje v domě a nemusíme se přitom obávat zdravotních nepříjemností.

Dalším argumentem pro volbu dřevěné podlahy je její životnost, která dosahuje trvání minimálně 30 let. Ovšem zásadní roli zde hraje, konečně jako u čehokoli jiného, správná péče a údržba.

Jestliže se obáváte toho, že dřevěná podlaha vyžaduje nějakou enormní péči, nemusíte. Dřevěnou podlahu můžete vysávat, zametat i otírat vlhkým hadrem a nemusíte přitom mít strach, že ji poškodíte. Dnešní dřevěné podlahy se vyrábějí z kvalitních materiálů, které jsou velice dobře ošetřeny lakem. Tím jsou méně náchylné k poškození a dlouhodobě si zachovávají svůj přírodní ráz.