Kvalitní septik či jímka na dešťovou vodu vám může ušetřit mnoho peněz

630

Snad ve všech městech je již dnes kompletně dokončený systém kanalizace. Ovšem na vesnicích či samotách už tomu tak nebývá. Přeci jen vytvoření kanalizační sítě a případné čističky odpadních vod může stát pěkných pár milionů korun. Většina vesnických domů má tedy ve své blízkosti dostatečně velký septik, který stačí jednou za čas vyčerpat. Ovšem u novějších domů už lze využít lepší řešení, než náročné betonování septiku tak, jak to dělali naši předci.

Plastové septiky bez nutnosti betonáže

V poslední době se stále častěji začínají používat velkoobjemové plastové septiky, které mají velmi dobrou odolnost vůči působení okolních vlivů, které se ani nemusí ukládat do betonu. Oproti klasickým dříve používaným septikům z betonu nemůže dojít k navlhnutí a případnému rozpadu. Plastové septiky určené pro běžné rodinné domky navíc často nepotřebují ani odčerpávání odpadní vody.

Pokud navštívíte stránky weew.cz, najdete v nabídce vícekomorové nelepené septiky, které fungují i jako malé čističky. Odpadní vodu čistí, filtrují a následně například pomocí drenáže odvádějí do země. Pro vás to tedy znamená značné ušetření za pravidelné objednávky vyčerpání odpadní vody.

Máte problém s vodou na zalévání?

Voda je v poslední době stále dražší a dražší. Pokud navíc vlastníte větší zahradu, která potřebuje pravidelné zalévání, můžete se vám to pěkně prodražit. Ideální tedy je, schraňovat co nejvíce vody do jímky na dešťovou vodu a tu následně používat pro zalévání zahrady, praní či splachování toalet. Dostatečně velkou na dešťovou vodu si můžete objednat také z internetových stránek weew.cz.

V nabídce najdete čtrnáct velikostí jímek, z nichž nějaká bude jistě vyhovovat vašim potřebám, tedy konkrétně množství srážek ve vašem regionu. Cena se pak pohybuje od 14 do 50 tisíc korun. Pokud plně využijete kapacitu zvolené jímky, tyto náklady se vám brzy vrátí v podobě úspor za užitkovou vodu.