Češi nechtějí spát obyčejně. Propadli kouzlu kontinentální postele

835

Jako v ložnici anglického venkovského sídla si budete připadat každý večer, až do vaší domácnosti pronikne kontinentální postel. Díky pohodlné výšce a zajímavým doplňkům ji Češi konečně objevují – a už by ji neměnili ani za nic.

Čím si kontinentální postel získává fanoušky?

Spát na posteli vysoké až 70 centimetrů je oproti klasické nízké posteli citelný rozdíl. Až budete večer uléhat a ráno vstávat, poznáte na vlastní kůži, o kolik příjemnější je zvedání těla z vysokého lůžka – cobydup budete na nohách. Poděkují vám i vaše plíce, protože v noci nebudou muset čelit prachu držícímu se při zemi.

Že se opravdu dobře vyspíte, zajišťují tři vrstvy postele, které byste na klasickém lůžku hledali marně. Úplně nahoře na váš čeká vrchní matrace neboli topper s pratelným potahem. Díky sendvičové konstrukci s několika typy pěn nebo s vlnou se můžete spolehnout, že na vás čeká maximálně pohodlný spánek.

Nosná matrace je hned pod topperem. Zajišťuje vaší posteli dostatečnou tuhost a díky pružinám také přenáší tlak těla na spodní nosnou konstrukci. Nosná matrace má nezanedbatelný úkol: co nejlépe podpírá celé tělo včetně páteře.

Ve spodní části objevíte nosnou konstrukci neboli boxspring. Ačkoliv vidíte jen masivní rám postele, nenechte se zmýlit: skrývá se v něm další systém pružin a lamelový rošt. Společně zajišťují odvětrávání postele a přesné rozložení váhy těla na posteli. Každá pružina totiž reaguje na váhu a pohyb těla zvlášť.

Picaso - PR - Češi nechtějí spát obyčejně. Propadli kouzlu kontinentální postele 2

Čelo a úložné prostory pro ještě lepší funkčnost a design

Jako na královském trůnu si budete připadat v kontinentální posteli s čelem a přední lavicí. Kromě výšky a vrstev jsou to další typické prvky postele. Závratné sumy za postel vás přitom nemusí děsit: u béžové kontinentální postele PiCaSo crema a hnědé postele PiCaSo brown se vejdete do 26 tisíc korun. U postele Emotion Louvre s 240 pružinami si navíc můžete vybrat i z několika typů čela.

Vyzkoušejte si postele v Brně

Říkáte si, jak se asi na kontinentální posteli leží a nestačí vám jen hodnocení jiných? Už od září 2016 pro vás česká společnost PiCaSo připravuje obchod a showroom v Brně. Buďte připravení, protože božské poležení na kontinentální posteli vám nemůže ujít.

Sdílejte