Lákalo by vás stejně jako mě bydlení v Praze?

799

Už nějakou dobu uvažuji o vlastním bydlení. Doposud žiji v podnájmu a přijde mi, že pouze vyhazuji peníze oknem. Vždyť každý měsíc platím několik tisíc na nájmu a stejně byt nikdy nebude můj. Podstatně lepší by bylo vzít si například hypotéku a stejné množství peněz vynakládat na umoření dluhu, čímž postupně nemovitost přejde do mého vlastnictví. Začal jsem si tedy hledat nějaké vhodné místo pro další život. Po poměrně dlouhém zvažování jsem se rozhodl pro to, že se pokusím přestěhovat do Prahy, kde je mnoho pracovních příležitostí i možností k odpočinku.

Můj plán je takový, investovat do naprosto nového bytu, ve kterém doposud nikdo nebydlel. U něj bych měl jistotu, že vše je naprosto v pořádku a v brzké době nebudu muset v podstatě investovat do žádných oprav. Teď už tedy jen zbývá vybrat konkrétní lokalitu. Velmi se mi líbí například byty Dolní Počernice, ve kterých bydlí jeden z mých známých a je s daným místem velmi spokojen.

O jaké konkrétní byty se v této lokalitě jedná? V nabídce na Sekyragroup.cz se k těmto bytům píše něco v tom smyslu, že v bytových domech jsou k dispozici byty o velikosti 1+kk až 4+kk. Samozřejmě při návrhu i výstavbě je myšleno na nízkou energetickou náročnost. To znamená, že například vaše náklady na topení budou podstatně nižší, než u stejně velkých bytů ve starší zástavbě.

Jaké další nové byty v Praze se mi líbí? Když už jsem byl na výše zmíněném webu, zaujala mě Rezidence Korunní. Jde o komplex tří staveb, které se nazývají BOULEVARD, VILLA a INDUSTRIAL. Jejich konkrétní popisy si můžete přečíst na adrese www.sekyragroup.cz v sekci konkrétního projektu. Stejně tak se tam dozvíte, jaké jsou ceny bytů v Praze a tedy zda se z nového bytu v této lokalitě budete moci těšit i vy. Já si myslím, že určitě ano.