Hledáte dům na kraji Prahy? Nemusíte se bát, že byste byli „odříznutí“

547

Bydlet na okraji Prahy nemusí být žádnou komplikací. Z řady míst lze do hlavního města po celý den pohodlně dojíždět, i když se nacházejí například 10 km od centra.

Pravidelné dopravní spojení

Jako příklad můžeme zmínit Velkou Chuchli, která leží na jihozápadě Prahy. Automobilem se po Strakonické ulici dostanete na Smíchovské nádraží za zhruba deset minut, zároveň v obci zastavuje několik linek autobusů městské hromadné dopravy.

Zároveň je Chuchle, podobně jako celá řada dalších okrajových částí, napojena na linky S – to znamená, že tudy projíždí příměstské vlaky. Kromě Smíchova lze takto dojet i na Hlavní nádraží, ve špičce přitom vlaky míří do centra zhruba po deseti minutách.

Blíž do přírody

Stejně tak nemusíte mít strach, že byste byli na okraji Prahy „odříznutí“ a kvůli každé maličkosti museli popojíždět do města. I v menších obcích, jako je třeba už zmíněná Velká Chuchle, jsou naprostou samozřejmostí prodejny potravin, lékárna, pošta, ale i základní škola nebo ordinace praktického lékaře.2016-10-05-19_08_25-textmaker-vilychuchle

Ve srovnání s bydlení centrem navíc život na venkově přináší klid a soukromí. Do přírody to odtud mnohdy máte jen, co by kamenem dohodil, a v noci vás neruší hlučný provoz ani davy turistů, kteří si chtějí vychutnat noční velkoměsta.

Zároveň nemusíte mít strach, že byste na okraji Prahy nesehnali luxusní bydlení. I zde vznikají na řadě míst moderní rezidenční čtvrti, na kterých se podílejí zkušení architekti.