Luxusní dům lze najít i v blízkosti přírody. Důležitá je ale dostupnost

740

Když se řekne „luxusní bydlení v Praze“, řadě lidí se zřejmě vybaví historické domy v centru města. Často se jedná o zajímavé architektonické skvosty, které se nacházejí na dobré adrese, v blízkosti nejznámějších památek, v samotném srdci české metropole.

Užijte si procházky do přírody

Přesto ne každého právě podobné bydlení láká. Kromě vysokých cen nemovitostí vás může odradit například hluk nebo rušné turistické ulice okolo. Zvláště mladým rodičům může navíc vadit, že si jejich děti nemohou nikde v okolí domu volně hrát, případně není bezpečné pouštět je samotné ven.

Pokud patříte i vy mezi lidi, kteří mají rádi klid a po náročném dni v práci si chtějí raději odpočinout na zahradě nebo jít na krátkou procházku do lesa, vyplatí se spíše sledovat nabídku domů a bytů v okrajových částech hlavního města.

Rychlé dojíždění a sociální zázemí

Při výběru vašeho budoucího domova je důležitých několik faktorů. V první řadě je to dopravní dostupnost. Pokud potřebujete denně dojíždět do zaměstnání v Praze, tak si ověřte, kolik času denně strávíte na cestách a zda se budeme mít případně jak vrátit domů například po večerním srazu s kolegy nebo po návštěvě koncertu.

Zároveň je dobré hledat bydlení v lokalitě, která má základní občanskou vybavenost – například poštu, lékárnu, ordinaci obecního lékaře nebo mateřskou školu, abyste kromě zaměstnání nemuseli pravidelně jezdit i na další místa v Praze.

Sdílejte