Vybíráte psa do rodiny? Zjistěte, které plemeno je pro vás vhodné

693

Jistě se v životě dostanete do stádia, kdy začnete uvažovat nad pořízením domácího mazlíčka. Ve většině případů se rozhodnete pro psa, který je odjakživa symbolem věrnosti a obětavosti. Zkrátka vhodný společník do rodiny, se kterým strávíte mnoho krásných chvil. Mnohdy i v časech, kdy se necítíte nejlépe a potřebujete povzbuzení. Před samotným výběrem je nutno podotknout, že byste měli pečlivě vybírat takové psí plemena a fotky, které vám budou nejlépe sedět. V tomto případě se ale nestačí rozhodovat pouze na základě vzhledu. Proč? Je to prosté. Z každého roztomilého štěněte se jednoho dne stane dospělý pes, který bude potřebovat kvalitní krmivo, veterinární péči a důslednou výchovu.

Nejdůležitější faktor při rozhodování: Proč vlastně psa chcete?

Mnoho lidí si zapomíná pokládat tuto důležitou otázku, která je v tomto případě klíčová při rozhodování. Je zcela logické, že zlatý retrívr nebude nejlepší hlídač majetku, stejně jako rotvajler nebude nejspokojenějším domácím mazlíčkem. Ve většině případů je ale důležitá výchova. Plemeno také vybíráme podle toho, jaké máte zkušenosti a fyzické schopnosti. Jisto jistě si nepořídíte 70kg psa, pokud vy sami vážíte 45 kg. Myslete také na to, zda pořizujete psa do rodiny, ve které jsou děti. Mnoho plemen, do kterých můžeme zařadit např. kolie, zkrátka děti milují. Nicméně existují i plemena, která jsou méně přátelská.

Nezapomínejte na vaše finanční možnosti

Člověk by si měl uvědomit, že pořízení vlastního domácího mazlíčka něco stojí. Jeho samotné pořízení je jen zlomek toho, co vás veškeré starání se o něj bude stát. Kvalitní krmiva a chovatelské potřeby nejsou levnou záležitostí, a to nemluvíme ani o veterinární péči. Dobře si tedy promyslete vaše finanční možnosti, než se do koupi psa pustíte. Rozhodně byste nechtěli zvíře umístit do útulku. Právě díky vaší finanční negramotnosti.