Jak si zařídit levnou stavbu

563

Toužíte po vlastním domě, ve kterém byste bydleli se svou rodinou a mohli tak opustit panelový dům, ve kterém se necítíte svobodně? Přemýšlíte jak co nejlevněji postavit dům, kde byste mohli se svou rodinou bydlet? Pak určitě máte možnost přijít na něco, co bude pro vás zajímavé.

Velmi dobré jsou například takzvané mobilní domy, které dostanete za neskutečně nízkou cenu a postavit, nebo spíše dovést je můžete kamkoliv, protože mobilní domy mají tu výhodu, že nepotřebují stavební povolení. Pokud se řekne mobilní dům, pak si mnohý z vás mohou představit maringotku pro kolotočáře, ale není tomu tak.

Nabídka takových domů je skutečně obrovská a vy tak máte z čeho vybírat. Na trhu je několik firem, zabývajících se prodejem mobilních domů, proto si pečlivě prohlédněte všechny nabídky a pak teprve se rozhodněte.

Další možností, jak sehnat levné bydlení jsou mobilní dřevostavby, které taktéž nevyžadují stavební povolení a pořídíte je také velmi levně. Některé jsou dokonce i za cenu 350 000 Kč, přičemž nabízejí luxusní a krásné bydlení. Prohlédněte si nabídky na internetu a přesvědčte se o tom sami.

Dále si pak můžete vybrat montované domy, dřevostavby, které jsou nízkoenergetické a navíc je otázkou několika týdnů, kdy budete moci bydlet. Jejich pořizovací cena je taktéž příznivá a dostupná.

Navíc budete šetřit na energiích, což vám měsíčně ušetří nemalé peníze. Bydlení v tomto stylu začíná být cenově výhodnější, než bydlení v panelovém domě. Proto pokud se toužíte z panelového domu odstěhovat, projděte si nabídky domů těchto typů, ze kterých si určitě svůj vlastní rodinný dům vyberete.

Problém může být pozemek, který je cenově náročný a sehnat ideální místo také není zrovna jednoduché. Pokud však pozemek vlastníte, není co řešit. Mobilní domy a mobilní dřevostavby navíc můžete postavit kdekoliv a to i v místech, kde je stavba domu zakázaná a to z výše zmiňovaného důvody, že není potřeba stavebního povolení.