Kvalitní pojištění domácnosti je v dnešní době nutností

798

Víte, kolik činila průměrná vodovodní škoda, kterou řešily pojišťovny v roce 2018? Podle České asociace pojišťoven to bylo 25 527 Kč a úhrn veškerého plnění bylo celých 1, 156 mld. Kč. A víte, kolik stojí ročně pojištění domácnosti? Maximálně několik stovek měsíčně. Pojištění domácnosti je klíčové a ušetří vám nemálo starostí v případě vodovodní škody stejně jako případného požáru, ale i vandalismu nebo přímo loupeže. Je proto dobré si vybrat kvalitní pojištění, které kryje kromě standardních i katastrofická rizika.

Vodovodní škody jsou nejčastější

Za vším stojí prasklá hadička u přívodu k umyvadlu, toaletě nebo pračce, alespoň statisticky. Jedna prasklá hadička a statisícové škody, i to se v případě vodovodních škod stává při poškození zbytku bytu včetně nových korkových podlah nebo luxusní kuchyňské linky, a to nemluvíme o značkových spotřebičích nebo nábytku z masivu. A to všechno kvůli jedné prasklé hadičce.

Z celkového počtu všech nahlášených pojistných událostí tvoří ty vodovodní přibližně čtvrtinu. Proto je pojištěná domácnost základ, protože ruku na srdce, kdo z nás pravidelně kontroluje stav přívodních hadiček a trubic k myčce, pračce, bojleru, do umyvadla, k bidetu nebo WC?

Rizika nepramení jen z vody

Dalším viníkem pojistných událostí jsou vítr, vichřice nebo přímo orkán. Následují pojistné události způsobené dalšími živly, jako jsou blesky nebo krupobití následované škodami na elektrospotřebičích vinou přepětí nebo podpětí. Kupodivu obávaný požár sice není nejčastější škodou, nicméně v jeho případě jsou škody často devastující, a škoda pak šplhá do statisíců až milionů.

Vybírejte komplexní pojištění

Právě vzhledem k široké škále možných škod a rizik je nutné vybírat pojištění domácnosti velmi pečlivě. Před uzavřením pojistky se také důkladně seznamte s podmínkami pojištění, výhodné je komplexní pojištění, které kryje kromě standardních i katastrofická rizika. Navíc lze takové pojištění domácnosti uzavřít online pouze na základě výměry obytné plochy bytu.