Na co se zaměřit při výběru stínící techniky

Žaluzie a rolety mají více účelů a způsobů použití. V létě slouží jako ochrana před dotěrnými slunečními paprsky a v zimě pomáhají vytvořit další izolační vrstvu pro snížení tepelných ztrát. Během celého roku navíc brání pohledům zvědavých kolemjdoucích. Na se zaměřit při výběru vhodné stínící techniky a čeho byste si měli všímat? Tipy na správný nákup stínící techniky vám přinášíme v tomto článku.

Požadovaný účel

Předem je nutné si důkladně rozmyslet, k čemu nám bude vybraná stínící technika sloužit. Jestli bude jejím hlavním účelem naprosté odstínění a izolace tepla, jsou vhodnou volbou rolety. Venkovní rolety mají velmi dobré izolační schopnosti a pomáhají zvýšení zabezpečení domu. Oproti tomu látkové rolety jsou stylovým dekorativním prvkem do interiéru. Žaluzie volíme v takové chvíli, když si chceme pohodlně regulovat intenzitu světla, které prochází do místnosti. Oproti roletám jsou o něco vzdušnější. Volit můžeme z vnitřní i venkovní varianty.

Správné rozměry

Žaluzie a rolety vybíráme i podle toho, jaká máme okna. Správné rozměry jsou velmi důležité pro zajištění maximálního efektu. Pokud máte okna netradičních rozměrů, je možné domluvit se na řešení na míru. Nesnažte se problém vyřešit tím, že zakoupíte žaluzie, které jsou příliš malé či velké. Aby všechno fungovalo tak, jak má, je nezbytné provedení správné kvalifikované montáže.

Vybírejte kvalitu, která vydrží

Nákup stínící techniky ve formě rolet, žaluzií, ale i pergoly bývá investicí na delší časové období. Čím více pozornosti budete věnovat správnému výběru, tím méně starostí budete mít v budoucnu. Pamatujte na to, že se jedná o investici minimálně na několik let. V případě problémů se vyplatí zavolat si pověřeného technika. U venkovních rolet a žaluzií se doporučuje i pravidelná servisní údržba. Když se o rolety budete správně starat, odvděčí se vám dokonalou funkčností a dlouhou výdrží.