Čeká vás zařizování garsonky?

Pořídili jste si malý byt, nebo garsonku a přemýšlíte, jak ji zařídit, abyste ušetřili co nejvíce místa? Vše musí být do detailu promyšlené, protože do bytu toho jistě budete chtít dát více, než je jeho kapacita schopna pobrat. Výhodou je, že za vybavení bytu poměrně dost ušetříte, protože toho nebudete potřebovat mnoho. Jak zařídit garsonku?

Úložné prostory

Úložné prostory by měli být ve výšce tak, aby byl prostor i pro ostatní nábytek. Je třeba, aby zabírali co nejmenší místo, ale zároveň aby tam skutečně byli. Dobrý nápad je vyvýšená podlaha, která bude tvořit schod, kam se taktéž může uložit spousta věcí.

Prostor pro spaní

Prostor pro spaní by měl být nadzemní. Do spodních prostor pak můžete dát například psací stůl. Pokud budete mít postel klasickou, využijte takovou, která bude mít i úložné prostory. V garsonce však klasická postel nejspíš neobstojí, nebude pro ní dostatečný prostor. Výborné jsou i postele, které se dají uklidit postavením ke stěně. Na noc ji zase sklopíte dolů. Je to velmi praktické řešení.

Kuchyň a jídelní stůl

Kuchyň by měla být samozřejmě malá a jídelní stůl by měl být barový tak, aby zabral co nejméně místa. Dobrá volba pro jídelní stůl je také stůl sklapovací, který když nebudete potřebovat sklopíte ke zdi. V garsonce oceníte každý volný kousek.

Sedací souprava

Sedací souprava by měla být pokud možno rozkládací, aby bylo možné ji rozložit pro případ spaní. Máte-li garsonku s balkonem, vytvořte si posezení i na balkoně, aby bylo v bytě více místa. Bude-li balkon zasklený, tím lépe.

Není jednoduché vejít se do garsonky, ta je určená spíše jen pro jednoho člověka. Avšak i garsonka může mít své kouzlo, bude-li zajímavě a pěkně vyřešená a pokud si nad jejím zařízením budete lámat hlavu a budete-li nad každým detailem dostatečně přemýšlet. Inspiraci jak garsonku zařídit hledejte například v obchodním domě Ikea.