K luxusnímu bydlení patří bezpochyby pořádný krb

789

Na toto téma jsem již jeden článek publikoval, ale jednalo se spíš než o rozebrání nabídky a typů o suché konstatování, že krb dokáže perfektně doladit interiér. V dnešním článku se do této problematiky ponoříme hlouběji. Představíme si nejrůznější typy krbů z nichž některé jsou používány zejména jako dekorace a možná tak vytápění jedné místnosti a jiné je naopak možné propojit s vytápěním celého domu. Snad vám můj dnešní článek pomůže se správným výběrem.

Zejména je důležité vybrat spolehlivého výrobce, od kterého si krb pořídíte. U neprověřené firmy by se vám lehce mohlo stát, že budou krby například poruchové a s reklamací budou také problémy. Já sám jsem před časem slyšel jen samou chválu na Ardo Keramika s.r.o., od které si krb objednávala moje sestřenice do nově postaveného domku. Nabízejí opravdu široký výběr krbů o různých tvarech a technických řešeních.

Jednu věc mají ale všechny krby společnou. Každý z nich je perfektně zpracován a pohled do plamenů v něm vás dokáže určitě uklidnit. Co se týče rozdílů, tak například některé krby mají své vlastní přisávání vzduchu z venkovních prostor. Jiné je zase možné napojit na rozvod tepla v domě. Ovšem to by měl probádět odborník, který zajistí, aby ohřev vody fungoval jak má a krb se například nepřehříval.

Kromě prodeje krbů zajišťuje společnost Ardo Keramika s.r.o. ještě tyto služby, jejichž popis přebírám přímo z oficiálního webu:

  • V rámci projektu Studio Rüegg Switzerland Praha nabízíme poradenství služby interiérového architekta (ten ve většině případů pracuje v autocad), ale i možnost praktického vyzkoušení jednotlivých typů topných systémů a typů krbů a kamen včetně klasických a peletových krbových kamen.
  • Návštěvník najde na showroomu krbová kamna na dřevo i pelety systémy pro ohřev vody, krby a kamna pro nízkoenergetické domy, teplovzdušné a sálavé krby, kachlová kamna, sporáky, grily.
  • Zároveň nabízíme velké množství povrchových úprav – omítky, keramické kamnové kachle, velkoplošné kachle, kámen, stěrky typu Pandomo, povrchově upravované ocelové plechy, ruční mozaiku, dřevo a další.
Sdílejte