V perfektně zařízené kuchyni nesmí chybět kuchyňský robot

667

Zařizujete si kuchyňskou linku a jde vám především o to, aby práce v ní byla snadná a zábavná? Potom vám v ní rozhodně nesmí chybět takové věci jako rychlá a spolehlivá myčka nádobí, kávovar vařící jen ty nejlahodnější nápoje, jaké si umíte představit a samozřejmě kuchyňský robot. Možná jste si v tuto chvíli představili obrovský přístroj, jaké se používají ve velkých kuchyních nebo neforemné a nepěkné zařízení, které používaly již vaše babičky. Dnes jsem si dal za cíl vyvést vás z tohoto rozšířeného omylu. Dnešní moderní kuchyňské roboty mohou být i vkusným interiérovým doplňkem. Představím vám několik zajímavých typů a uvidíte, že některý z nich se vám určitě bude zamlouvat.

BOSCH MCM 4000

Tento typ je nejlevnější z těch, které vám dnes budu představovat. Jeho tělo a většina částí je vyrobena z tvrzeného plastu. Neoplývá ani nějakým vynikajícím výkonem a nepřebernou škálou příslušenství. Jedná se v podstatě především o pomocníka v domácnosti pro ty z vás, kteří se k vaření dostanou spíše výjimečně.

BOSCH MUM 52131

Tento typ stojí přibližně pět tisíc korun a už je na tom oproti předchozímu modelu o mnoho lépe. Disponuje motorem o výkonu 700W a je to na jeho práci znát. Můžete jím míchat, sekat, strouhat, mixovat a zkrátka provádět všechny úkony, které byste asi po kuchyňském robotu požadovali. Ovšem za jeho největší slabinu považuji plastové tělo, ale snad by mělo být dostatečně odolné.

KENWOOD KMX 80

Za deset tisíc si můžete pořídit tento pestrobarevný kuchyňský robot. Tělo je tvořeno hliníkem v nejrůznějších barevných provedeních. Součástí je spousta příslušenství v perfektní kvalitě. Tento typ robota se hodí do mnohých moderních kuchyní a pokud nevaříte každý den a nevyžadujete nějaký extrémní výkon (má 500W), budete s ním naprosto spokojeni.

KENWOOD KM 023 Major Titanium

A nyní jsme se dostali k vlajkové lodi mezi nabízenými kuchyňskými roboty. Pokud nehledíte příliš na cenu a zkrátka chcete mít kuchyň zařízenou co nejlépe, měl by pro vás tento kuchyňský robot za necelých 19 tisíc korun být jasnou volbou. Je vyroben z broušeného kovu, disponuje velkým výkonem a součástí je i mnoho příslušenství. Určitě s ním tedy budete rádi a často pracovat.