Stínicí technika pro vaše soukromí i ochranu před sluncem a světlem

484

Máte rodinný dům nebo byt na frekventované ulici? Chodník je hned u zdi a oken, a tak vám kolemjdoucí mohou koukat přímo do oken? Možná ale žijete dostatečně vysoko, jenže trápí vás slunce, které vám poškodilo už druhý gauč – vyšisovalo ho. Výborným řešením je nákup venkovních rolet.

Proč právě venkovní rolety?

Nechcete mít na vnitřní straně oken žaluzie, protože vám je děti kazí? Anebo vám přijde, že místnost dostatečně nezatemní? Venkovní rolety to zvládnou výborně, a přitom vám nebudou uvnitř překážet, ani lákat děti k prozkoumávání.

Venkovní rolety se hodí pro okna, lodžie i balkóny. Mohou být vyrobeny z plastu i hliníku. Představují vysokou tepelnou ale také zvukovou izolaci. Díky nim vznikne další vrstva vzduchu mezi oknem a venkovním prostředím, díky čemuž na okna tolik nepůsobí chlad, a i teplo uvnitř je víc chráněno.

Napadlo vás, že také pomáhají proti vloupání? Je to snadné. Představují pro případného zloděje bariéru, přes kterou se musí dostat. To znamená jak časové zdržení, tak hluk, který může způsobit. Obojí znamená, že jej může někdo uvidět nebo zadržet. Takže jsou venkovní rolety způsobem, jak zloděje odradit od jeho úmyslu se k vám vloupat.

Uvnitř budete mít dokonalou tmu, i když budou venku svítit světla, nebo pojede automobil. Ztišení hluku poznáte hned první noc po montáži rolet.

Praktické a hezké vertikální žaluzie

Trochu jiným typem zastínění jsou vertikální žaluzie. U nich nezískáte naprostou tmu, ani vás neochrání před hlukem nebo tepelnými ztrátami. Jde o zastínění před sluncem, získání soukromí před pohledy kolemjdoucích, a to nejen u oken, ale i u prosklených přepážek a stěn. Jsou hezkým doplňkem interiéru a použít je můžete i k přepažení místnosti.

Vertikální žaluzie mohou být z různých materiálů, mít různé barvy i délky či šířky. Slyšeli jste už o šňůrových vertikálních žaluziích? Když si je instalujete na okno do obýváku nebo ložnice, zcela pokojům změníte jejich celkové působení.

Ať už váš domov obohatíte o venkovní rolety nebo vertikální žaluzie, nakupujte vždy u spolehlivých partnerů. Kupříkladu v e-shopu rolety-site.cz, který má letité zkušenosti a lidé s zde rádi vracejí pro další a další zboží.

Sdílejte