Ušetřete desítky procent výdajů za energie s Energetickou kanceláří

V každé domácnosti se denně spotřebují desítky jednotek energie. Pokaždé, když vaříme jídlo, ohříváme vodu, koupeme se nebo si jen čistíme zuby. Ačkoli to na první pohled mnohdy nevypadá, velká část našich domácích činností nám vytváří reálné náklady. Náklady, které vyplývají ze spotřebované energie. Ne jedna rodina se každý rok, jakmile přijde faktura, podiví nad cenou, kterou musí zaplatit. „Ach, už zase přišly účty za elektřinu, za vodu, … To je zase něco.“ – zní vám to povědomě?

Nicméně velmi fascinující je fakt, že přestože tyto náklady nejsou prakticky nikdy zanedbatelné, drtivá většina spotřebitelů nad celým účtem mávne ledabyle rukou a zaplatí jej, aniž by přemýšleli nad tím, zda je možné nějakým způsobem ušetřit. S energiemi se to má úplně stejně totiž jako s mobilním operátorem.

Jak často si srovnáváte ceny svého telefonního tarifu? Moc často nejspíše ne. Pokud jste jako většina ostatních, pak se třeba i pokusíte vyhledat výhodný tarif, ale jakmile ho najdete, podepíšete smlouvu a pak rok nebo i dva platíte bez jakýchkoliv otázek, možná jen s povzdechem, že „už je to zase tolik drahé“. Kolikrát si mobilní operátoři vaši oddanost koupí i levným telefonem, který dnes přichází již s většinou uzavíraných smluv. Jakmile však takový spotřebitel zadá údaje o svém tarifu do některého ze srovnávačů cen tarifů (nejznámější např. Tarifomat), obvykle zjistí, že se někde nabízí mnohem levnější varianta.

A úplně stejné je to i se spotřebou energie. Pokud se nad tím na chvíli pozastavíte, je to úplně logické. V dnešní době máme poskytovatelů energie obrovskou spoustu. Ale stejně jako s mobilními tarify i tito dodavatelé domácích energií mají velmi různorodé ceny, ačkoli samotný „produkt“ je v podstatě stejný.

Jak lze nejjednodušeji a hlavně nejrychleji ušetřit desítky procent z cen za energie?

Na rozdíl od mobilu je však levnější cena u energií vyhledávána značně komplikovaněji. Samozřejmě existují různé srovnávače, ale jejich vyplňování bývá značně obtížné. Většina spotřebitelů navíc ani nezná veškeré detaily svých smluv a čas, který by byl nutný k jejich nalezení, je obvykle také důvodem, proč se o to zákazníci ani nepokouší.

Tento problém si vyžaduje oko odborníka. Energetická kancelář je kupříkladu jedním z nejoblíbenějších poskytovatelů takových cenových srovnání a optimalizace výdajů za energie (v celé široké škále jednotlivých služeb – vody, elektřiny, plynu aj.). Jediné, co je k tomu zapotřebí, je chvilka vašeho času a dále pak vyplnění formuláře přímo na oficiálních stránkách Energetická kancelář.

Jak takové srovnání probíhá? Specialisté, kteří jsou oboru znalí, mnohdy již na počátku komunikace se zákazníkem (po obdržení příslušných údajů) vidí, zda zákazník platí málo nebo ošklivě přeplácí. Smutná statistika je, že často i přes 80% uzavřených smluv jsou pro zákazníka nevýhodné. Navíc se ve smlouvách často také objevují různé kličky, které znesnadňují změnu nastaveného platebního programu. Toto vědět samo o sobě však nestačí.

V přímé spolupráci se zákazníkem tak firmy jako Energetická kancelář vyhlašují nebo resp. vstupují do veřejné energetické „aukce“. Ta funguje na velmi jednoduché bázi. Je vyhlášena soutěž mezi všemi dodavateli energií o nejlepší poměr cena/výkon. Dodavatelé se pochopitelně předhání v nabízení co nejlepších podmínek ve snaze získat nového platícího zákazníka.

Nicméně tím to určitě nekončí, neboť tyto smlouvy mohou být právně růžně ošetřeny, aby se tvářily jako velmi výhodné, ale ve skutečnosti mohou skrývat určité „háčky“. Zkušený specialista pak tedy musí jít a pročíst takovou smlouvu, aby zajistil, že zákazník nebude v budoucnu podveden či „oškubán“. Vzhledem ke komplikovanosti tohoto oboru a pak i samotné legislativy je taková činnost velmi náročná, tudíž určitě není doporučena začátečníkům.

Ačkoliv se to může zdát velmi komplikované a trochu odstrašující, firmy jako Energetická kancelář si neúčtují žádné poplatky, neboť jsou placeny provizí za uskutečnění obchodu. Právní objektivita pak zaručuje, že nedochází k zákulisním intrikám mezi specialisty na srovnání cen energie a danými dodavateli – vše je kompletně transparentní a průkazné.

Pokud vás zaujala možnost ušetřit na nákladech za energie a rádi byste, aby vám specialisté zdarma pomohli a prakticky celý proces provedli za vás, neváhejte a ozvěte se, jak již bylo řečeno, na oficiálních stránkách Energetické kanceláře.