Jak stylově vymalovat obývací pokoj?

Pustili jste se do rekonstrukce obývacího pokoje a máte pocit, že vám do perfektního výsledku stále něco chybí? Nový nábytek je na svém místě, vše skvěle ladí, ale „něco“ v místnosti nehraje… Televize to zřejmě nebude – váš obývák si totiž zaslouží i stylovou výmalbu, která bude korespondovat s nábytkem a ostatními doplňky. Malíři a natěrači Karlovy Vary z řemeslnického cechu EKOMPLEX nám prozradili, jak vymalovat obývací pokoj, aby vymalování nepůsobilo jako pěst na oko.

Názory odborníků na „ideální“ barvu se různí. Experti se však shodují na tom, že právě v obývacím pokoji trávíme nejvíce volného času. Setkáváme se zde s rodinou i přáteli, a proto bychom měli barvy volit tak, aby odpovídaly účelům místnosti. Natěrači a malíři Karlovy Vary doporučují oranžovou barvu, která podporuje komunikaci. Právě o tu by mělo jít v obývacím pokoji především, nebo ne?

nejluxus.cz_Remeslnici_Ekomplex_01

Pokud vás ale klasická oranžová nudí a připadá vám příliš fádně, můžete sáhnout po méně standardním odstínu oranžové (hitem je např. okrová, lososová apod.), případně po zelené nebo žluté. I pro tyto barvy mají profesionálové opodstatněné důvody. Zelená dodává pocit hřejivosti a velmi dobře si rozumí s hnědým nábytkem. Citrónová žluť také zahřívá, zklidňuje a navrch opticky zvětšuje, což je dobrá zpráva pro majitele menších bytů.

nejluxus.cz_Remeslnici_Ekomplex_02

Pozor, pokud je v obývacím pokoji až příliš přirozeného světla, žlutá a oranžová nejsou z pochopitelných důvodů žádoucí. Co se týče menších obývacích pokojů, raději se přikloňte ke světlejším odstínům, které mají tendenci prostor opticky zvětšovat.

Chcete-li ve svém obývacím pokoji nastolit nádech luxusu, vyvarujte se nejrůznějším uměleckým experimentům. Jednobarevná elegance působí mnohem lépe než směsice tónů všech barev. Profesionálové z firmy sádrokartony Karlovy Vary však připomínají, že sněhobílé stěny v obýváku také nejsou zrovna in.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *